Aktuality

EDUgrant – Granty pro odborné střední školy

Naše škola se tentokrát zapojila do projektu, který si klade za cíl podpořit školy, které chtějí aktivně a smysluplně využívat moderní technologie ve výuce s důrazem na vhodnou metodiku..

Z dotace EDUgrant jsme pořídili hned 2 zařízení pro výuku odborných předmětů oboru IT, a to v počtu dostatečném pro efektivní výuku v hodinách. Představme si je:

BBC MICRO:BIT a CUTEBOT budeme využívat v předmětech Programování a Učební praxe v prvním ročníku oboru Informační technologie. Jde o prostředí MakeCode pro jednoduché programování programovatelné elektroniky, a to ještě než studenti začnou programovat ve vyšších programovacích jazycích, např. v jazyce C++ a C#.

Raspberry Pi 400  je jednodeskový přenosný mikropočítač, s OS Raspbian, založený na Linux, vhodný pro výuku programování v jazyce Pyton, vhodný pro programování Internet Of Things. V současnosti je IOT velmi důležité, protože smart zařízení jsou součástí téměř všeho. Pořízení tohoto zařízení pro žáky v počtu znamená rozšíření možností Microbitu a Arduina pro konektivitu na Internet, ale i Linux pro výuku tohoto OS jako takového. Více