Aktuality

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

V průběhu čtrnácti dnů od 23.11 do 4.12 se studenti naší školy v rámci předmětu Ekonomie zúčastnili školního kola Ekonomické olympiády.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky. Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku (celkem jí prošlo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol).

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci školní kolo proběhlo formou online. Nejlépe na celkem 25 otázek z různých oblastí ekonomie odpověděli Liszková Barbora z 3.A, Zembovská Markéta z třídy 4.A a Kallus Sebastian, Kovařík Daniel z třídy 4.C. Tito studenti rovněž postupují do krajského kola, které se uskuteční na jaře 2021. Postupujícím studentům gratulujeme a všem ostatním, kteří si školní kolo vyzkoušeli děkujeme za účast a věříme, že si své znalosti ekonomie zase o kousek rozšířili.

Ing. Renata Šlachtová