Aktuality

Naše činnost v aplikované ekonomii

Aplikovaná ekonomie se účastní ekonomického vzdělávání mládeže pod nejstarší a nejrozsáhlejší neziskovou organizací na světě Junior Achievement. Tato organizace pomáhá mladým lidem prostřednictvím praktických zkušeností porozumět ekonomice života. Poznáváme tedy reálný svět práce a objevujeme svůj potenciál J.

1) Smlouvou o společnosti jsme si založili naši studentskou společnost MeK – Tria
2) Do této společnosti jsme si vložili vklady v celkové výši 4.200,-

Hurá! Měli jsme peníze, mohli jsme začít obchodní činnost.

Tržba do dnešního dne činí 27. 477 Kč. Můžeme tedy utrácet. Už jsme si dovolili zaplatit vstupné do firmy Radegast, vlak do vánoční Prahy a vstup na EXIT TOUR.

K útratě nám k dnešnímu dni ještě zbývá 3 596,- Kč + vrácení vkladu 300,- na osobu. Víme, že chceme ještě zorganizovat exkurzi po stopách Tomáše Bati. Už jsme byli na exkurzi v pivovaru Radegast, kterou jsme zorganizovali pro 3. a 4. ročníky naší školy. Objednali jsme autobus u firmy Arriva a zajistili jsme termín exkurze na 27. 1. 2016. V rámci vstupného byla i ochutnávka piva. Ale všichni včetně plnoletých žáků dostali pouze Birell, jelikož jsme byli na školní akci. Vstupné činilo 65 Kč, ale naše skupina aplikované ekonomie si uhradila celou exkurzi z vydělaných peněz.

Dobře si uvědomujeme, že když vyděláváme, měli bychom také myslet na charitativní činnost a naší školu, což jsme dokázali charitativní akcí Mikulášské dárky pro azylový dům pro matky v Třinci, výzdobou naší školy (Mikuláš, Vánoce, Valentýn) a akcemi jako Mikuláš na škole a valentýnská pošta.

Pro Vás všechny, kteří budete mít zájem dozvědět se o naší práci, připravíme jako všechny skupiny před námi na konci školního roku výroční zprávu. V ní najdete informace o všech oddělení firmy, ze kterých poznáte, co jsme za tento rok vlastně dělali a jak se nám to podařilo.J

Filip Waschek – prezident studentské společnosti MeK – Tria