Aktuality

Netradiční rozdávání výpisů vysvědčení spojené s florbalovým turnajem

Zatímco standardem data 31.1. bývá na většině škol přítomnost žáků ve škole, kdy se rozdává pololetní vysvědčení, naše škola pojala tento den letos netradičně. Z řad žáků, konkrétně některých chlapců tříd 3.A a 3.C vzešla (v rámci ŠAP – Školní akční plán) myšlenka uspořádat v tento den školní florbalový turnaj. Chlapci se zhostili myšlenky zodpovědně a cílevědomě a precizně zorganizovali složitou akci, která se konala právě v den rozdávání výpisů vysvědčení v hale STARS.

Již před Vánoci si v jednotlivých třídách žáci rozdělili a pojmenovali své týmy (v některých třídách i více družstev). Takže mezi dívkami bylo možno spatřit týmy jako Jahůdky, Kynuté knedle, Hašlerky či TRIA Stars, pánové pojmenovali svá družstva například TJ Ina Photo, Oceloví draci, Kluci z dědiny, Mazáci, Ohnivé trenky, Noxelioni, Bombarďáci z předměstí či Bistro Sen,.

Družstva dívek utvořila jednu skupinu, ve které se hrálo systémem každý s každým a vítěze určilo právě pořadí v rámci skupiny. Školní turnaj vyhrálo družstvo dívek ze 4.A Kynuté knedle.

Chlapeckých družstev bylo 8, proto byli rozděleni do dvou skupin, ve kterých se hrálo také systémem každý s každým. Nejlepší dvě družstva z každé skupiny poté postoupila do vyřazovacích bojů, až se ve finále potkalo jedno z družstev druháků Oceloví draci a jedno z družstev třeťáků TJ Ina Photo. Finále bylo vyhrocené, kdy po rychlém nástupu TJ Ina Photo prohrávali Oceloví draci již 0:2. Statečně bojujícím druhákům se po dařilo vyrovnat až finále dospělo do grandiózních samostatných nájezdů. Až do 4. série byl stav vyrovnaný a tak mohly rozhodnout poslední nájezdy. A stalo se! Zatímco David Woiciuch v bráně Ocelových draků Honzu Latochu z TJ Ina Photo vychytal, tak Maxim Kučera za Ocelové draky v posledním nájezdu bezpečně proměnil a mohl se (i s efektním sundáním dresu a vystavení své vypracované hokejové postavy divákům) s Ocelovými draky radovat z celkového vítězství v turnaji.

Obrovské díky patří chlapcům z 3. ročníku – Michal Papaj, Petr Novotný, Jan Latocha, Filip Rufer, Denis Janitek, Jiří Plandor a Jakub Bulawa (zdatně jim pomáhala Monika Bilková z oboru IT), kteří nejen turnaj zorganizovali, ale také precizně vedli (včetně nestranných rozhodčích) a v neposlední řadě se postarali o ceny.

Na závěr povedeného dne si třídní učitelé sezvali své třídy na hrací plochu, kde jim rozdali výpisy vysvědčení a žáci se (jistě plni zážitků) poté rozešli do svých domovů.