Aktuality

SUDOKU táhne dál!!!

Co by to byl za šk. rok na TRIA bez turnaje v SUDOKU?

11. prosinec 2019 byl oním dnem, kdy naši školu navštívili nejlepší luštitelé SUDOKU z okolních základních škol. Těší nás, že žáky stále baví tento rébus.

Podobně jako v minulých letech se sešli v prostorách Třinecké obchodní akademie informačních technologií a veřejné správy, kde byli rozděleni do dvou kategorií (tříd). V každé této skupině dostali žáci postupně zadání třech sudoku, která se snažili co nejrychleji vyplnit. Rozhodující pro pořadí nebyla jen rychlost vyluštění, ale také správnost doplnění.

V kategorii A na stupních vítězů skončili Ondřej Szturc 1. místo (ZŠ Vendryně), Šimon Lempart 2. místo (ZŠ Bezručova Třinec), Tereza Sikorová 3. místo (ZŠ Jablunkov). V kategorii B nejlepšími luštiteli byli Miriam Lisztwan (zároveň absolutní vítěz turnaje) (ZŠ s polským jazykem vyučovacím Třinec), za ní se umístili Veronika Borutová (ZŠ Jablunkov) a Izabela Waclawik (ZŠ s polským jazykem vyučovacím Třinec).

Nejen vítězové, ale každý účastník turnaje si odnesl cenu, za což jsme nesmírně vděčni sponzorům této povedené akce. Letos jimi byli: KOEXIMPO, s. r. o. Český Těšín, VILFORD, s. r. o. Vendryně,

KARIREAL, a. s. Třinec, TESCO Stores ČR, a. s., pobočka Třinec, FAMMILKY s. r. o., Český Těšín,

HC Oceláři Třinec, a. s., OKAY, s. r. o., pobočka Třinec, EURONICS Kučera elektro, VODAFONE, pobočka Třinec, ul. Lidická, Třinecká obchodní akademie informačních technologií a veřejné správy.

A příští rok opět Hurá do luštění.

Jaroslav Turoň.