Aktuality

TALENT 2024 – NAŠI OCENĚNÍ STUDENTI

MAXMILIÁN TUROŇ, KATEŘINA KLUSOVÁ, ADAM SIKORA, ROSTISLAV NIESLANIK, PETR MIKESKA, ADAM FILIP, ADAM FILIP, DOMINIK KUCHEJDA, ADAM BUJOK

MAXMILIÁN TUROŇ
Regionální soutěž z PRÁVA Ostrava – 1. místo
Okresní kolo Olympiády v českém jazyce – 3. místo
Okresní kolo Dějepisné olympiády – 8. místo
Účast v krajských kolech Ekonomické olympiády a Soutěže finanční gramotnosti
Po celou dobu studia dosahuje prospěch 1,0.
Maxmilián Turoň je všestranně nadaný student, který všechny udivuje širokým spektrem znalostí a vědomostí. Má výjimečné znalosti v mnoha oborech. Intenzivně se věnuje hlavně politologii, filozofii a sociologii. Aktivně se zapojil do organizování Festivalu svobody v Třinci jako dobrovolník a na škole
připravil prezentace ohledně voleb do EU pro všechny třídy školy.
Je člověkem, který je otevřen novým výzvám, touží poznávat nové věci, umí se kriticky postavit k informacím a provést nezávislé hodnocení. Má zájem o dění ve svém okolí a angažuje se ve společenských tématech. Určitě o něm v budoucnu ještě uslyšíme.

KATEŘINA KLUSOVÁ – 3. MÍSTO V ORLOVSKÉ SOUTĚŽI V INFORMATICE, v kategorii PROGRAMOVÁNÍ 

Kateřina Klusová je studentkou 4. ročníku oboru Informační technologie. V letošním školním roce získala 3. místo v Orlovské soutěži v informatice, v kategorii PROGRAMOVÁNÍ. Vyniká odborností a celkovým prospěchem s vyznamenáním. Je to programátorka se srdcem bojovnice, která dokáže přežít a dokonce vyniknout jako jediná dívka ve třídě kluků ajťáků. Je vždy pečlivá, spolehlivá, samostatná a umí vystoupit ze své komfortní zóny. Její talent se projevuje také ve studiu anglického jazyka, v němž složila mezinárodní zkošku FCE. Ve volném čase se věnuje jezdectví a péči o koně.

TÝM: ADAM SIKORA , ROSTISLAV NIESLANIK, PETR MIKESKA – studenti 3. ročníku oboru Informační technologie a ADAM FILIP – student 3. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost – 3. MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE „ZLEPŠI SI TECHNIKU“ v kategorii žáci středních škol.
Tato soutěž je pořádaná Vysokou školou báňskou a jedná se o soutěž zaměřenou na popularizaci přírodních věd a techniky. Naši studenti v blenderu navrhli a na školních 3D tiskárnách vytiskli model BUŇKOPOLIS, na kterém před odbornou porotou vysvětlili buňku a její fungování.

ADAM SIKORA je aktivní,empatický se zájmem o seberozvoj. Po celou dobu středoškolského studia prospívá s vyznamenáním. V IT předmětech vyniká zejména v grafice. Kromě talentu technického oplývá i jazykovým nadáním: vedle jazyka anglického, který ovládá na vysoké úrovni, umí i německy a studuje španělštinu. Umí se opravdu nadchnout pro práci a dokáže tím povzbudit druhé.
Je to ten typ člověka, kterého chcete mít mezi svými přáteli.

ROSTISLAV NIESLANIK je ajťák vašich snů – za všech okolností laskavý, ochotný a
usměvavý. Svou pracovitostí, skromností a zápalem pro IT obor si získal přízeň všech. S nadšením se vrhá na školní i mimoškolní projekty. Jeho doménou je robotika a elektronika. Ve svém volném čase například vytiskl na 3D tiskárně robotickou sekačku. Dle svých spolužáků je nejlepší technik a chodící pomocník s IT Wikipedií v hlavě. Rosťa je stále pozitivně naladěn a tuto radost umí předávat dál.

PETR MIKESKA je nenápadný žák s velkým smyslem pro humor, kterým si získal srdce mnoha svých spolužáků. Tohoto skromného mladého muže chcete mít ve svém týmu. V příjemné atmosféře se vždy dobře pracuje a Petr je jedním z těch, kdo umí pozitivní náladu šířit ve svém okolí. Krom toho je také velmi pracovitý a nápaditý se smyslem pro povinnost. Jeho talent se nejvíce projevuje v oblasti grafiky. Nezanedbatelné také je, s jakou lehkostí ovládá anglický jazyk na pokročilé úrovni. 

ADAM FILIP je nadaný student, velmi empatický, zvídavý, dosahuje vynikajících studijních výsledků. Umí se postavit kriticky k informacím a provést nezávislá hodnocení. Jeho velkým koníčkem je CHEMIE. Se svými chemickými pokudy vystupoval i na Třineckém majálesu. Je členem CZECHED SUBSTANCE a umí poutavě a obdorně tuto problematiku psychoaktivních látek vysvětlit. Jeho
angličtina je na tak vysoké úrovni, že se neztratí ani v mezinárodní soutěži Best in English.

 

TÝM: DOMINIK KUCHEJDA, ADAM BUJOK – studenti 3. ročníku oboru Informační technologie. – 2. MÍSTO V ORLOVSKÉ SOUTĚŽI V INFORMATICE v kategorii tvorba webových stránek. Vytvořili validní webové stránky ve formátu HTML5 s prvky Java Scriptu na téma „Netolismus“.

DOMINIK KUCHEJDA je milý, zdvořilý, ochotný, s příjemným smyslem pro humor. Můžete se na něj vždy spolehnout a víte že se úkolu zhostí se zápalem, dobře, ale také originálně. Svými manga kresbami dozdobí úplně všechno. V IT předmětech je všestranně nadaný. Doufáme, že své technické i výtvarné nadání bude nadále rozvíjet a v budoucnu se od něho dočkáme třeba vlastního komiksu.

ADAM BUJOK Kde je Adam, tam je živo! Již od prváku je předsedou třídy a tuto funkci vykonává naprosto perfektně. V tomto školním roce předsedá i studentské radě. Své organizační dovednosti každoročně prokazuje podílením se na organizaci Třineckého majálesu. Je schopen rozhodovat, řídit tým a nést zodpovědnost. Jeho velkou vášní je zpěv.