Aktuality

TRIA postoupila do Krajského kola celonárodní Ekonomické olympiády

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí a znalostí studentů v tomto oboru.

Záštitu nad olympiádou převzal viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký.

Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky. Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku, celkem jí prošlo zatím přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol. V letošním roce bude rozšířena také do Maďarska, UK a dalších zemí.

Cílem Ekonomické olympiády je podněcovat zájem středoškoláků o ekonomická témata, vyhledávat nadějné mladé ekonomy a dále je rozvíjet, propojit středoškolské studenty s ekonomy a odborníky z praxe, vytvářet síť středoškoláků a učitelů se zájmem o ekonomické vzdělávání.

Letošního třetího ročníku zmíněné celonárodní Ekonomické olympiády se účastní rekordních 15 000 studentů ze čtvrtiny středních škol z celé ČR, tedy z 337 přihlášených škol.

Studenti tříd 3. A a 4. A naší školy absolvovali zatím Školní kolo. Jeho výsledky jsou potěšující, jelikož do Krajského kola postoupilo 7 studentů.

Celá soutěž vyvrcholí Celonárodním finále v květnu 2019 v České národní bance v Praze. Ti nejúspěšnější pak poměří své ekonomické znalosti s nejlepšími účastníky ze Slovenska a Maďarska v Mezinárodním finále. Mezinárodní finále se bude konat v září 2019 v Praze.

Zatím nám přejeme hodně úspěchů v Krajském kole (postoupili jsme na základě výsledků Školního kola), kam pojedeme 30. ledna 2019, bude se konat v budově Krajského úřadu v Ostravě.

Ing. Mária Schulhauserová
Ing. Renáta Šlachtová