Aktuality

ÚSPĚCH V MEZIŠKOLNÍ SOUTĚŽI ZAV OLOMOUC

Tradiční soutěž pro všechny středoškoláky i talentované žáky ZŠ ZAV Olomouc se uskutečnila 5. listopadu 2021. Soutěž proběhla vzhledem k opět se horšící epidemické situaci online. ZAV je na distanční využití dobře připravený, a proto nic nebránilo vyzvat počátkem listopadu všechny, kterým není ovládání klávesnice lhostejné, aby změřili své síly. Na startovní čáru se následně postavilo 461 soutěžících z 56 škol.
První disciplínou byly minutovky, jejichž výsledkovou listinu bylo možné sledovat průběžně odkudkoli. 6 soutěžících dosáhlo rychlosti přes 500 čistých úhozů v minutě. Po minutovkách následně proběhly dva desetiminutové opisy z obrazovky, první s penalizací 10 a druhý s penalizací 50 úhozů za neopravenou chybu. Dá se říci, že soutěž byla ve znamení soutěžících mladých mužů. Není bez zajímavosti, že mezi prvními třiceti umístěnými v kombinaci bylo jen 6 děvčat.
Naši školu skvěle reprezentovali a 14. příčku z 56 škol v soutěži družstev společně získali studenti

Matěj Duchoň, třída 2. A
Viktor Zembovski, třída 3. A
Adam Jochymek, třída 4. C
Šimon Skuplík, třída 4. C
Denis Kukuczka, třída 4. C.

Nejlepšího výsledku z pětice žáků dosáhl student Adam Jochymek, a to v 10minutovém opise s penalizací 10 úhozů za neopravenou chybu. Získal 34. příčku ze 443 soutěžících. Velmi pěkné umístění ve velké konkurenci svým výkonem vytvořil i student Viktor Zembovski, a to 40. místem ze 461 soutěžících v disciplíně minutovky.
Děkuji všem soutěžícím za pěkná umístění. Další klání, jímž bude ve dnech 9. a 11. prosince mezinárodní soutěž ZAV-100, edice 2021, podpořená světovou federací Intersteno, jistě opět hezky zvládneme.

S pozdravem ZAVů – tedy manželů Zaviačičových Na soutěženou!
Ing. Mária Schulhauserová