Aktuality

Výběrové řízení nanečisto

Třinecká obchodní akademie s. r. o. v Třinci uspořádala pro žáky 4. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost akci pod názvem „Výběrové řízení nanečisto“, v rámci kariérového poradenství. Žáci měli za úkol připravit se na výběrové řízení, které mělo reálné zadání a před výběrovou komisí obstát co nejlépe.

Vypracovat životopis, napsat motivační dopis, zjistit si údaje o nabízené pracovní pozici a připravit se na samotné výběrové řízení vyžadoval určitý čas, snahu a píli, kterou do přípravy museli uchazeči vložit. Tuto snahu pak zúročili před výběrovou komisí, která byla tvořena personalisty místních firem a naší paní ředitelkou Ing. Olgou Nádvorníkovou. Zvládnout trému, stres a ostych, když máte před sebou výběrovou komisi, vést rozhovor i v anglickém jazyce a za sebou mít své spolužáky jako náročné diváky, nebylo vůbec snadné, ale všem se to podařilo.

Byla to zdařilá akce a věříme, že našim žákům přinesla řadu podnětů a zkušeností, které jim v budoucnu pomohou úspěšně se prosadit na náročném trhu práce a získat práci, která je bude bavit, zajímat a přinášet uspokojení. Fotografie z akce jsou na našem školním facebooku.

Ing. Věra Maroszová, vyučující odborných předmětů